Vývoj portálu je financován za podpory Operačního programu Zaměstnanost
KRAJ ÚSTECKÝ
Regionální inovační strategie Ústeckého kraje (2014)
A. Lidské zdroje pro zvýšení inovační a technologické výkonnosti ekonomiky kraje
A.1 - Udržet v kraji vlastní absolventy, motivovat mladé lidi z kraje studující jinde k návratu do kraje a získávat odborníky z jiných krajů nabídkou přitažlivých zaměstnání a atraktivních podmínek pro růst kvalifikace a kariéru.
Deskriptory:
IV.d spolupráce VaV a podnikatelských subjektů
A.2 - Popularizovat technické obory a napomáhat poptávce žáků a studentů po technickém vzdělání a podporovat jejich zájem o techniku a přírodní vědy, zvýšit prestiž těchto oborů, a to jak ve studiu tak jako perspektivní zaměstnání.
Deskriptory:
VI.c střední vzdělávání
A.3 - Zvýšit kvalitu technického vzdělávání a absolventů technických oborů na středních i vysokých školách, propojit je více s hospodářstvím a potřebami oborů v kraji, posílit praktické dovednosti absolventů a jejich znalost a porozumění v praxi již v průběhu studia.
Deskriptory:
VI.d vyšší odborné vzdělávání
VI.h další vzdělávání
VII.h odborné vzdělávání
B. Transfer technologií a spolupráce výzkumných organizací a podnikového sektoru
B.1 - Zvýšit četnost i rozsah vzájemné spolupráce firem na inovacích a zvýšit četnost i rozsah spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a firmami, v obou případech v kraji i mimo kraj.
Deskriptory:
IV.e transfer znalostí a technologií
B.2 - Přitáhnout do kraje nové inovativní firmy a nové inovativní aktivity existujících firem, domácích i zahraničních, podpořit vznik nových a růst stávajících inovativních firem v kraji, včetně přenosu výsledků výzkumu do výrobní a obchodní praxe, podpořit uplatnění těchto inovativních firem na trzích mimo kraj.
Deskriptory:
IV.b inovační infrastruktura a kapacita
IV.e transfer znalostí a technologií
IV.h inovační podnikání
B.3 - Rozvíjet špičkové výzkumné týmy s využitím stávajících vynikajících výzkumníků, získávat nové špičkové odborníky a vytvářet kolem nich výzkumné týmy, propojovat tyto týmy navzájem, stimulovat je ke spolupráci s firmami a zlepšit jejich zapojení do projektů se špičkovými výzkumnými pracovišti v Česku i v cizině, udržet stabilní kvalitu výzkumu v regionu.
Deskriptory:
IV.a infrastruktura a kapacita pro výzkum a vývoj
C. Inovace ve veřejné sféře - životní prostředí, zdravotnictví a sociální oblast a poskytování veřejných služeb obcemi
C.1 - Ochránit a zlepšovat kvalitu zachovalých přírodních zdrojů (lázeňských pramenů, vod, jedinečných přírodních lokalit), zlepšovat podmínky pro jejich využívání a rozvíjet jejich využívání podnikatelskými aktivitami, které je nebudou znehodnocovat či ohrožovat.
Deskriptory:
XII.e ochrana přírody a krajiny, chráněná území
C.2 - Rekultivovat poškozená území, vyhledávat a realizovat nové způsoby rekultivací a obnovy krajiny i sídel. V případě rekultivací a obnovy krajiny je cílem rychlejší a lepší návrat přírodě blízkých poměrů v krajině, v případě sídel a jejich částí pak efektivnější návrat a využití tak, aby tato území nepředstavovala společenskou zátěž, ale naopak aby byla zdrojem rozvoje kraje.
Deskriptory:
XVII.g územní rozvoj (územní plánování a rozvoj, rozvoj venkova, urbánní rozvoj)
C.3 - Posílit a rozvíjet lékařský a v širším smyslu zdravotnický výzkum, vytvořit nová a rozvíjet existující špičková lékařská pracoviště, rozvíjet kvalitní výuku jak lékařů, tak zdravotnického personálu.
Deskriptory:
XIII.a zdravotnická infrastruktura