Ve středu 6. června proběhl jako doprovodná akce letní Školy Zdravých měst v Rožnově pod Radhoštěm diskusní workshop k tématu využití obnovitelných zdrojů energie v obcích a možnostem jejich financování.
Od středy 6. června 2018 probíhal v Rožnově pod Radhoštěm letní běh Školy Zdravých měst, již tradičního setkání zástupců obcí z celé ČR. Těch se letos zúčastnilo více než 130.
V prvním pololetí roku 2018 proběhlo 36 Veřejných Fór Zdravého města, kterých se dohromady zúčastnilo více než 2700 lidí. V září se opět rozbíhají nová setkání, přičemž počet přihlášených měst je již k dnešnímu dni 14.
Národní síť Zdravých měst ČR nadále vzbuzuje zájem o celostátní spolupráci. Novými členy asociace se letos staly 4 municipality: statutární město Ostrava, městské části Praha – Dolní Měcholupy a Praha – Březiněves, obec Zašová.
V úterý 22. května 2018 se za účasti téměř 80 osob uskutečnil v Praze celostátní seminář NSZM s názvem Chytré a udržitelné město. Tématem byla „smart“ řešení, která současně podporují udržitelný rozvoj právě v prostředí obcí a měst. Celou akcí rezonoval důraz na občana a jeho aktivní zapojení. Záštitu na akcí převzala paní Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj.
Červnová kampaň „Dny bez úrazů", ke které se každoročně připojuje řada Zdravých měst, obcí a regionů se zaměřila se na prevenci úrazů. V rámci kampaně proběhly osvětové akce zaměřené zejména na úrazy v dopravě, ve škole a na sportovištích.
Světový den bez tabáku je mezinárodní kampaní, která se zaměřuje na prevenci nemocí spojených s užíváním tabákových výrobků. Kampaň připadá každoročně na 31. květen a je podporována Světovou zdravotní organizací (WHO). Ke kampani se aktivně hlásí řada členů Národní sítě Zdravých měst ČR.
Již tradiční pracovní setkání krajů, které se aktivně hlásí k podpoře zdraví a kvality života, hostil tentokráte kraj Jihomoravský. Dne 15. května 2018 se v Brně sešli zástupci 6ti krajů, z nichž většina jsou členy NSZM. Náměstkyně ministra zdravotnictví vyjádřila podporu mezinárodnímu programu Zdravých krajů a měst.
Každoročně od 30. května do 5. června probíhá Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR). Jedná se o celoevropský projekt, jehož cílem je šířit myšlenku udržitelného rozvoje a podpořit iniciativy, které k němu přispívají. Aktivními realizátory akcí v této kampani jsou již tradičně Zdravá města, obce a regiony ČR.
103 osobních konzultací pro členy – 60 Fór pro veřejnost s 4488 účastníky - 29 mladých a školních Fór – 8 celostátních akcí k dobré praxi – 12 akreditovaných vzdělávání – 821 aktuálních strategií - 301 příkladů dobré praxe a 3101 střípků - 7 webových Zpravodajů – 5 webinářů