GesceSpolugesceSpolupráce
1. Stav a vývoj krajiny
1.1 Do území Valašských Klobouk budou postupně navráceny funkční aleje a solitérní stromy. Bude jim věnována průběžná péče nebo budou alespoň dosazovány tak, aby došlo k opětovnému navýšení počtu dřevin v bezlesí s jejich pozitivními efekty v území.
1.2 Vodní eroze a meliorace nebudou způsobovat degradaci půdního profilu, ani snižování biodiverzity lokalit. Vodní režim krajiny z pohledu protierozních, protipovodňových prvků a krajinných prvků zabraňuje výskytu eroze a negativních jevů spojených s nedostatečnou retencí vody.
1.3 Travinné a bylinné porosty poskytují habitat chráněným druhům živočichů, a to alespoň v míře umožňující zachování výskytu, v ideálním případě zvýšení populace.
1.4 Světlé lesy s odumírajícím dřevem senescentních stromů jsou v lokalitě významným prvkem, který je přirozeným habitatem umožňující vývoj chráněných druhů živočichů.
1.5 Dřeviny na území Valašských Klobouk efektivně slouží k podpoře biodiverzity a přispívají k udržení a rozvoji hodnot životního prostředí.
1.6 Cílem v oblasti Územních systémů ekologické stability je zajistit výsadbu a funkčnost jednotlivých prvků.
2. Změna klimatu
2.1 Město Valašské Klobouky dosáhne snížení emisí skleníkových plynů v sektorech ovlivnitelných městem o 40 % do roku 2030.
2.2 Město Valašské Klobouky dosáhne snížení emisí skleníkových plynů v sektorech ovlivnitelných městem o 15–20 % do roku 2030.